Gdzie można otrzymać pożyczkę bez BIK?

bikPożyczki bez BIK to dość modny temat ostatnich lat. To także szansa na otrzymanie pożyczki dla osób, które mają nieciekawą sytuację w BIK. Jednak po kolei – o co chodzi?

Czym jest BIK?

To instytucja, która rejestruje kredytobiorców. Jeśli zaciągasz kredyt bankowy, to informacja o Tobie trafia do Biura Informacji Kredytowej. Jeśli spłacasz kredyt w terminie, to mówi się potocznie, że masz dobry BIK. Jeżeli się spóźniasz, jeśli bank notorycznie wysyła Ci audyty lub przypomnienia, jeśli windykacja lub komornik zaczynają interesować się Twoim kredytem, to informacja na Twój temat jest negatywna.

BIK to tylko jedna z instytucji rejestrujących dłużników. W praktyce jest ich więcej, jak choćby KRD, BIG, ERIF i wiele innych prywatnych firm.

Czy banki pożyczają kredyty osobom ze złym BIKiem?

Otóż banki bardzo chętnie korzystają z wyżej wymienianych podmiotów, które dostarczają im informacji o kliencie. Jeśli informacja jest negatywna (czyli były problemy z wcześniejszymi kredytami, a może nawet obecnie masz dług którego nie spłacasz), to bank odmówi Ci współpracy.

Stąd tak liczne firmy pożyczkowe, które zapchały lukę w rynku. Lukę klientów, którzy nie mogą zaciągnąć kredytu w banku.

Gdzie można otrzymać pożyczkę bez BIK

Większość firm pożyczkowych nie sprawdza lub twierdzi, że nie sprawdza informacji z BIK. Oczywiście decyzja podejmowana jest na podstawie wytycznych firmy i to, że klient X ma dług, a firma pożyczkowa sprawdza BIK, nie oznacza że ów klient nie dostanie pożyczki. Te kwestie są rozwiązywane bardzo indywidualnie i bierze się pod uwagę wiele czynników, między innymi jakie środki mają być zaciągnięte, jakie zarobki ma klient itd.

Firmy takie jak Vivus, Provident, Profi Credit, Ok Money i wiele innych, deklarują ze nie sprawdzają BIK, dlatego nawet jeśli masz dług, komornika, windykatora na karku, to sprawdź koniecznie ofertę tych firm, złóż wniosek i czekaj na kontakt od firmy pożyczkowej.

Jeśli nadal zastanawiasz się gdzie można otrzymać pożyczkę bez BIK, koniecznie sprawdź wnioski zawarte na naszej stronie internetowej. Znajdziesz tu wiele ciekawych (także promocyjnych) ofert pożyczek bez BIK.

Powodzenia.

Leave a Reply